www.ceasmania.ro

Ceasuri Originale, Branduri de Top, Oferte Permanente - Ceasmania

www.ceasmania.ro

Site title of www.ceasmania.ro is Ceasuri Originale, Branduri de Top, Oferte Permanente - Ceasmania

IP address is 188.215.51.46 on Apache/2.2.26 (Unix) mod_ssl/2.2.26 OpenSSL/1.0.1e-fips mod_bwlimited/1.4 mod_fcgid/2.3.6 server works with 168 Kb Html size. The charset for this site is utf-8

Web site description for ceasmania.ro is Ceasuri originale la preturi accesibile. Distribuitor oficial ceasuri Guess in Romania. Comanda acum si ai transport gratuit la comenzi de peste 500 RON.

Web Site ─░nformation for ceasmania.ro

  • Site Title : Ceasuri Originale, Branduri de Top, Oferte Permanente - Ceasmania
  • Keywords : ceasuri originale,ceasuri barbatesti ,ceasuri de dama,ceasuri barbatesti originale,ceasuri de dama originale
  • Charset : utf-8
  • Extension : ro
  • Site Language : ro-ro
  • Site Code Types : css,style,
  • Compress Html Size : 168 Kb
  • Html Size : 168 Kb
  • Html Text Size : 17 Kb
  • Html Version : html3
  • Not Recommended Tags : header, nav, section, footer, time
  • Site Host : ceasmania.ro
  • Site Server : Apache/2.2.26 (Unix) mod_ssl/2.2.26 OpenSSL/1.0.1e-fips mod_bwlimited/1.4 mod_fcgid/2.3.6
  • Ip Address : 188.215.51.46

Statistics of Analytics

Browser Statistics

Which Browsers send more visitors to ceasmania.ro

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
Chrome52.41 %82.82 %49.29 %76.4 %1.65 %00:01:00
Safari11.26 %85.69 %12.23 %73.6 %1.43 %00:01:06
Firefox6.61 %93.58 %6.97 %79.67 %1.61 %00:01:11
UC Browser5.14 %86.48 %5.18 %78.05 %1.33 %00:00:58
Opera Mini4.62 %86.48 %4.56 %83.92 %1.7 %00:01:14
Android Browser3.87 %88.04 %3.61 %80.11 %1.71 %00:01:16
Internet Explorer2.51 %81.04 %3.46 %82.99 %1.18 %00:01:19
Opera2.21 %90.88 %2.14 %75.18 %1.35 %00:01:01
Edge1.53 %92.64 %1.75 %74.4 %1.59 %00:01:25
YaBrowser1.39 %90.37 %1.28 %83.6 %1.48 %00:01:03

MobileDevices Statistics

Which mobile devices are being used more often for ceasmania.ro

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
Apple iPhone15.92 %83.99 %16.21 %83.59 %1.45 %00:01:25
Apple iPad7.59 %84.91 %7.28 %84.49 %1.54 %00:01:15
Samsung SM-G890A Galaxy S6 Active4.23 %84.95 %4.58 %80.67 %1.48 %00:01:10
Huawei ALE-L21 P8 Lite2.79 %87.05 %3.67 %84.26 %1.63 %00:01:07
Samsung SM-J200G Galaxy J22.92 %89.65 %2.62 %81.72 %1.18 %00:01:11
Asus ZE551ML ZenFone 22.77 %91.54 %2.47 %83.79 %1.29 %00:01:21
Samsung SM-N910V Galaxy Note 42 %82.73 %2.47 %74.08 %1.25 %00:01:18
Sony C6903 Xperia Z12.47 %80.45 %1.84 %74.89 %1.37 %00:00:50
Samsung GT-I9300 Galaxy S III2.66 %89.42 %2.26 %72.23 %1.15 %00:00:50
Samsung SM-J500FN Galaxy J52.04 %93.44 %1.58 %77.85 %1.18 %00:01:27
Samsung SM-B360E1.64 %90.83 %1.86 %74.18 %1.62 %00:01:05
Samsung SM-B312E1.22 %83.67 %1.48 %78.14 %1.6 %00:01:27
LG VS985 G31.17 %81.48 %1.06 %80.84 %1.47 %00:01:06
Asus T00J Zenfone 50.67 %88.07 %0.94 %73.07 %1.64 %00:01:01
HTC M8 One M80.47 %82.32 %0.63 %71.5 %1.65 %00:01:11

MobileOverview Statistics

From which platform more visitors are coming

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
Mobile57.84 %87.61 %58.54 %70.1 %1.11 %00:00:50
Desktop32.48 %87.52 %30.5 %72.99 %1.67 %00:01:06
Tablet9.68 %85.07 %10.96 %75.88 %1.39 %00:01:23

Location Statistics

Visitor rates from Countries

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
India30.14 %81.62 %27.9 %82.7 %1.17 %00:01:03
United States12.69 %85.03 %15.3 %76.24 %1.5 %00:01:25
Albania5.6 %80.17 %4.99 %81.66 %1.69 %00:00:58
Singapore4.77 %92.41 %4.76 %73.72 %1.23 %00:00:53
Morocco5.15 %91.97 %5.01 %73.45 %1.15 %00:01:18
Poland4.31 %90.62 %3.71 %78.24 %1.44 %00:00:54
Venezuela3.62 %89.52 %4.47 %82.74 %1.17 %00:00:59
Tanzania3.68 %90.75 %3.69 %72.87 %1.55 %00:01:08
Germany2.81 %92.48 %3.24 %83.58 %1.28 %00:01:21
Myanmar (Burma)2.75 %93.56 %2.4 %77.43 %1.22 %00:01:14
Malaysia2.12 %82.14 %2.09 %75.46 %1.17 %00:01:08
Indonesia1.71 %84.95 %1.9 %71.28 %1.69 %00:01:07
Kenya1.23 %81.84 %1.19 %76.5 %1.28 %00:00:59
Hong Kong1.58 %86.76 %1.38 %73.34 %1.32 %00:00:57
Azerbaijan1.05 %91.09 %0.75 %83.93 %1.54 %00:01:16

Language Statistics

Display rate by Language

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
en-us45.18 %83.62 %47.37 %70.71 %1.55 %00:01:14
en-gb8.71 %89.36 %10.87 %83.86 %1.52 %00:01:03
ko4.74 %80.07 %5.46 %80.94 %1.66 %00:01:13
da5.17 %85.27 %4.48 %70.32 %1.15 %00:01:28
ja-jp4.61 %81.01 %4.03 %83.95 %1.41 %00:01:27
ar-eg4.21 %85.57 %4.29 %76.12 %1.15 %00:01:26
nl-nl3.81 %90.38 %3.74 %72.47 %1.7 %00:01:18
vi3.13 %85.34 %3.21 %84.23 %1.46 %00:01:01
nb-no2.97 %80.86 %2.69 %84.6 %1.58 %00:01:09
sv2.56 %84.4 %2.8 %72.44 %1.4 %00:01:16
vi-vn2.18 %93.81 %2.03 %80.88 %1.57 %00:00:57
en-au1.82 %87.62 %1.93 %73.28 %1.29 %00:01:27
bg1.46 %89.24 %1.59 %83.93 %1.55 %00:01:22
fr-fr0.93 %89.13 %0.97 %75.91 %1.39 %00:01:29
it0.6 %89.22 %0.45 %76.49 %1.12 %00:01:24

Html Attributes Statistics

Statistics of Html Attributes

Html attributes and total usage

Attributes Using Count
id 23
class 808
src 55
height 55
width 55
style 2
title 248
href 257
rel 92
method 1
action 1
type 8
name 8
value 6
placeholder 1
onclick 2
itemprop 110
alt 53
itemscope 50
itemtype 50
data-id-product-attribute 48
data-id-product 48
data-minimal_quantity 48
target 3
size 1
onkeypress 1
border 3

Ip Address Statistics

Information About IP Address

ip 188.215.51.46
country_code RO
country_name Romania
region_code
region_name
city
zip_code
time_zone Europe/Bucharest
latitude 46
longitude 25
metro_code 0

Response Headers

Response Headers

The response header contains the date, size and type of file that the server is sending back to the client

Powered-ByPrestaShop
VaryAccept-Encoding,User-Agent
Connectionkeep-alive, Keep-Alive
Keep-Alivetimeout=5, max=100
Transfer-Encodingchunked
Content-Typetext/html; charset=utf-8
DateThu, 03 Nov 2016 13:22:56 GMT
P3PCP="IDC DSP COR CURa ADMa OUR IND PHY ONL COM STA"
ServerApache/2.2.26 (Unix) mod_ssl/2.2.26 OpenSSL/1.0.1e-fips mod_bwlimited/1.4 mod_fcgid/2.3.6
X-Powered-ByPHP/5.6.21

H Tags

Site Html H Tags

Using H Tags and Total usage

h1 Magazin online de ceasuri 100% originale si distribuitor unic pentru ceasuri Guess in Romania!
h2 Ceasuri Guess barbatesti
Ceasuri Guess dama
Ceasuri barbatesti
Ceasuri de dama
Cele mai noi ceasuri
Oferte speciale
h3 Ceas barbatesc GUESS RADAR W0595G3
Ceas barbatesc GUESS HUDSON W0876G2
Ceas barbatesc GUESS DELANCY W0871G1
Ceas barbatesc GUESS FUEL W0801G1
Ceas barbatesc GUESS ROGUE W0861G1
Ceas barbatesc GUESS PURSUIT W0500G3
Ceas barbatesc GUESS DELANCY W0871G2
Ceas barbatesc GUESS ESCROW W0795G1
Ceas GUESS de dama MINI SUNRISE W0448L9
Ceas de dama GUESS SOUTH HAMPTON W0831L3
Ceas de dama GUESS COSMOPOLITAN W0764L4
Ceas de dama GUESS SOUTH HAMPTON W0833L1
Ceas de dama GUESS COSMOPOLITAN W0764L1
Ceas de dama GUESS SUNRISE W0330L1
Ceas de dama GUESS SPARKLING PINK W0032L6
Ceas de dama GUESS MINI SUNRISE W0623L2
TW-STEEL CS2 Canteen Leather 50mm 10ATM
DuFa DF-9011-01 Breuer Automatik 38mm 3ATM
Ceas barbatesc 666BARCELONA BORN SPORT BLACK-ORANGE 8424210003330
Luminox XS.6402.BO F-117 Nighthawk Serie 45mm 200M
Ceas barbatesc ROMANSON Casual Sport TM2631C MW-BK
Luminox XL.1924.M Atacama Field Day Date 1920 Serie 45mm 100M
Ceas barbatesc DETOMASO Compasso DT2032-N
Ceas barbatesc MASERATI Traguardo R8871612008
Ceas de dama CHRISTINA London Swiss Made, Earth, Auriu, Curea de...
Ceas de dama Obaku V186LXCPRW
Ceas de dama ROMANSON Casual Clasic TL1243 LW-WH
Ceas de dama CHRISTINA London Swiss Made, Auriu, Bratara otel...
Ceas de dama WESSE WWL101102
Ceas Dama VICEROY Penelope Cruz Collection 47892-85
Ceas de dama MARK MADDOX Colour Time MP3017-77
Ceas de dama CHRISTINA London Swiss Made, Auriu, Bratara otel...
Ceas barbatesc STAHLBERGH Skive 10060104
Ceas barbatesc STAHLBERGH Skive 10060103
Ceas barbatesc STAHLBERGH Skive 10060102
Ceas dama STAHLBERGH Hamar 10060101
Ceas dama STAHLBERGH Hamar 10060100
Ceas dama STAHLBERGH Hamar 10060099
Ceas dama STAHLBERGH Hamar 10060098
Ceas dama STAHLBERGH Hamar 10060097
Ceas de dama GC - GUESS COLLECTION I01500M1
Ceas de dama GC - GUESS COLLECTION I01500M2
Ceas de dama GC - GUESS COLLECTION I47003L1
Ceas de dama GC - GUESS COLLECTION I47003L2
Ceas barbatesc GC - GUESS COLLECTION I47004G2
Ceas barbatesc INGERSOLL Pierce IN5305WH - Tourbillon - Editie...
Ceas barbatesc INGERSOLL Pierce IN5305RG - Tourbillon - Editie...
Ceas barbatesc YVES CAMANI Taravo YC1054-B
Cel mai popular magazin de ceasuri originale online din Romania
h4 Branduri populare
Cum sa-ti achizitionezi un ceas de mana potrivit stilului tau?
Toti clientii nostri beneficiaza de:
Urmareste-ne pe social media
Cele mai recente articole
Branduri Populare
Ceasuri Barbatesti
Ceasuri de Dama

Dns Records

Information of Dns Records

Dns Records tells us about your web site's ip address, mx record and dns information.

host ceasmania.ro
class IN
ttl 14400
A Records are the most basic type of DNS record and are used to point a domain or subdomain to an IP address.
type A
ip 188.215.51.46
host ceasmania.ro
class IN
ttl 14400
NS records from ceasmania.ro's nameservers
type NS
target ns2.ceasmania.ro
host ceasmania.ro
class IN
ttl 14400
type NS
target dns.ceasmania.ro
host ceasmania.ro
class IN
ttl 14400
type NS
target ns1.ceasmania.ro
host ceasmania.ro
class IN
ttl 1200
SOA record is a Start of Authority. All domain need a Start of Authority. SOA record includes the detail : Serial number, Expire time, retry, primary and secondary name servers
type SOA
mname ns1.ceasmania.ro
rname ceasmania.gmail.com
serial 2016082302
refresh 1200
retry 7200
expire 3600000
minimum-ttl 86400
host ceasmania.ro
class IN
ttl 14400
MX is mean "Mail exchanger record" and Mx Records of ceasmania.ro tell us name servers are:
type MX
pri 0
target ceasmania.ro
host ceasmania.ro
class IN
ttl 14400
TXT records are used to store any text-based information that can be grabbed when necessary. We usually see TXT records used to hold SPF data and verify domain ownership.
type TXT
txt v=spf1 +a +mx +ip4:188.215.51.46 +ip4:188.214.21.12 +ip4:80.97.61.0/24 +include:sparkpostmail.com ~all
entries [ "v=spf1 +a +mx +ip4:188.215.51.46 +ip4:188.214.21.12 +ip4:80.97.61.0/24 +include:sparkpostmail.com ~all" ]